NEOA festival 2013 je za námi, jeho součástí byla i anketa diváků a pořadatelů. Výsledky ankety jsou zde:


První otázka byla, zda by jste uvítali, kdyby NEOA festival trval i po 22:00 hod a případně do kdy by měl trvat?
Jak jsme předpokládali, nenašel se nikdo, komu by se líbil konec ve 22:00 hod. Většina z Vás odpovídala, že by si představovala čas okolo 2:00 hod ráno a našli se i takový, kteří by vydrželi do 5-6:00 hod. Co na to říct. Původně jsme to chtěli udělat jako v roce 2012 a festival ukončit v rozumných 24:00 hod, přičemž žádost o povolení jsme psali raději s větší časovou rezervou. Ovšem radní byli jiného názoru a je pro ně důležitější spokojenost pár stěžovatelů, nikoliv Vás dvou stovek fanoušků tvrdé hudby. I z tohoto důvodu uvažujeme na příští rok o jiné lokalitě a pokud máte někdo nějaký nápad, či pozemek, který je v okrajové části Krnova, kde by jsme nikoho nerušili, dejte prosím vědět.

Druhá otázka, která kapela se Vám nejvíce líbila:
No, někteří jste psali dvě, tři kapely, někteří jste rovnou napsali všechny, tudíž těžko určit, co ve Vás zanechalo největší ohlas. Nikoho jsme nijak neovlivňovali a na lístcích se nejvíce objevoval Morfetamin, tartarO:s, Virtual Void, Sklepmaster, samozřejmě také ale i ostatní kapely. Všem kteří zahráli velké díky a doufám, že jste u nás v Krnově nebyli naposledy.

Třetí otázka, koho chcete vidět příště:
Z té spousty různých jmen se nám zamlouvalo nejvíce Silent Stream Of Godless Elegy, Insane, Evolution Dejavu, Debustrol. Samozřejmě padali i takové velké kapely jako Sepultura, Slayer a pod. které nejsou v našich finančních možnostech.

Poslední byl vzkaz pro nás, pořadatele. Vybrali jsme ten nejhezčí, rýmovaný, a moc moc za něj děkujeme:
Když jsme došli na tento fesťáček,
dostali jsme u vchodu letáček,
pozvali nás do stanu,
kde prý něco dobrého dostanu.
Wassa v červeném tričku,
mi nalil dobrou slivovičku,
a všichni byli free,
protože už ví,
že je Wassabi.

Další vzkazy se týkali hlavně stánku u Houdků a stížností na předražené kafe, nápoje, nanuky a piva pod míru. Také řadě stížností na arogantní chování Houdka a Houdkové vůči pořadatelům.
Tímto bychom chtěli učinit prohlášení, že s těmito lidmi, kteří mají záhadně od města pronajatou část zahrady DDM Méďa, nemáme nic společného, nikdy mít nic společného nebudeme a to co dělají, je jen ostuda města Krnova. S těmito lidmi se nedá domluvit, rozkazují vedení DDM, pořadatelům kulturních akcí, návštěvníkům areálu zahrady DDM a vyhrožují styky se starostkou města, radou a zastupiteli. Pokud si chcete stěžovat, musíte tak učinit tedy na městském úřadě Krnov, nikoliv u nás, protože na tohle nemáme žádný vliv. Je to bordel, ale je to tak.

Poslední co bych rád napsal je poděkování. Jako vždy jste byli všichni úžasní. Všem co jste pomáhali s pořádáním, co jste přispěli vlastními penězi, dopravními prostředky, materiálem a pod. patří náš velký dík. Bez Vás by to nešlo a nic by se neuskutečnilo. 
No a fanoušci? Úžasná atmosféra NEOA festu je Vaší zásluhou, děkujeme, že nás podporujete, že jste s námi. Buďte nám i nadále věrní tak, jako jsme mi věrni Vám. S pokorou děkuji.

tartarO:s crew

LINE UP 2013                                                                          

Firezone  /  metal                                         bandzone.cz/firezone

Morfetamin  /  heavy metal                     bandzone.cz/morfetamin

biketrial exhibice

OLD  / thrash - metal                                  bandzone.cz/old

street dance Trajangl

Sklepmaster / death - thrash                  bandzone.cz/sklepmaster

parkour/freerunning exhibice

Virtual Void / black - death                       bandzone.cz/virtualvoid

biketrial exhibice

Onset / hardcore - rock´n´roll              https://bandzone.cz/onset

street dance Trajangl

Helpness / thrash - crossover                bandzone.cz/helpness

TartarO:s  / hardcore                                 bandzone.cz/legendoftartaros

TOMBOLA

                                                                                                                                                

 

 

Sklepmaster

Thrash death metalová formace z Opavska vznikla oficiálně v květnu r. 2007 a vezmeme to popořadě. Kluci mají za sebou tři studiové počiny, jako první třískladbové demo z r. 2008, dále demo z r. 2009 nazvané  "A Taste Of Demonology" a právě aktuální EP "The Unforgiven Sin" z r. 2011. Jako poslední natočili DVD  "The Great Apocalypse," které se stalo jedním z nejlepších r. 2012. Samozřejmě jde o drsné harcovníky koncertních pódií a rozhodně se máme na co těšit.

 

 

Onset

Onset se dali dohromady někdy v roce 1997. Mají toho za sebou panečku hodně a tak jen stručně - "inkognito" - 1998, Check the CZech - 1999, Stubborn... fight for what you believe - 2002, Promo Brvnensis - 2004,  New Wawe of Absurd Terror - 2005, One Nation under God - 2009. V současnosti se Onset vydavají na koncerty v nové sestavě a tedy jsme všichni zvědaví.

 

 

 

 

Helpness

Thrash-crossoveroví Helpness vznikli v roce 1995 a pocházejí z Píště. Na svém kontě mají pět alb a to "Memento mori r. 1996, Helpness 2 r. 2000, Gallery of Generations r. 2003, A certain Way r. 2006 a Fatal Formation z r. 2010." Helpness mají na svém kontě samozřejmě také klipy a to ke skladbám "The Sun" a "Dreams," který zde můžete vidět. V současnosti kluci chystají vydání nové desky, která bude podpořena také novým klipem.

 

 

 

Firezone

Tato metalová partička z Opavska se vytvořila v r. 2002 z muzikantů, kteří spolu již dříve spolupracovali. Po několika demo snímcích natočili v r. 2004 první CD pod stejnojmenným názvem "Firezone," druhá nahrávka v pořadí se datuje k r. 2006 a dostala název "Zrcadlo doby." V r. 2009 spatřilo světlo sdvěta CD nazvané "Centuries of  Torment" a zatím posledním počinem Firezone je CD z r. 2012 "Desirable´s Fulmination." Zatím největší změnou je post zpěváka, který přišel do formace v r. 2011 a přinesl sebou i pekelnoiu show, kterou budete mít možnost vidět i v Krnově.

 

 

Virtual Void

Black-death metalová formace vznikla v roce 1995 ve Frýdlantě nad Ostravicí. Jejich prvními počiny byly dvě dema "Kill Your Memories" z r. 1995 a "Sinister barrier" z r. 1996. První album kluci vydali v r. 2003 pod názvem "Dictatorship." Přes neustálé změny v sestavě se Virtual Void stále drží svého stylu, který vychází z okořeněného black metalu 80 let minulého století. Můžete se o tom přesvědčit i na nejnovějším albu "Ride To Hell On Fuckin Whores," které vyšlo jako příloha dubnového Pařátu.

 

 

Morfetamin

Mladá nadějná Krnovská partička vznikla v druhé polovině roku 2009. Má za sebou tři zkušební nahrávky a prvních pár koncertů. Již teď ale kluci připravují vydání prvního regulerního nosiče.

 

 

OLD

Banda z Karviné vznikla v r. 2005 a hrají thrash metal. Na svém kontě mají tři EP a to z r. 2007 "...tak se neposer," pak z r. 2008 "nenávidím" a zatím poslední z r. 2010 "Klášterní hrobka." Začátkem r. 2013 navíc OLD vypouští do světa svůj klip ke skladbě "Mudr. Řezník."